Władysław Henryk Piotrowski
 
Piotrowscy ze Strachociny w Ziemii Sanockiej

 

3. Piotrowscy u progu XXI wieku

Omówienie czasów |  Wołacze-Piotrowscy |  Berbecie-Piotrowscy
Siury-Piotrowscy |  Piotrowscy „Spod Stawiska” |  Giyry-Piotrowscy
Piotrowscy „Z Kowalówki” |  Kondy-Piotrowscy |  Piotrowscy „Zza Potoczka”
Piotrowscy „spod Mogiły” |  Błaszczychy-Piotrowscy |  Frynie-Piotrowscy
„Błażejowscy”-Piotrowscy |  „Jajasie”-Piotrowscy |  „Kozłowscy”-Piotrowscy
„Szumy”-Piotrowscy |  Podsumowanie

      Piotrowscy „z Kowalówki”

      Potomkowie Jana - amerykańska część "klanu".

      Amerykańscy Piotrowscy "z Kowalówki", potomkowie Jana, w drugim, trzecim i czwartym pokoleniu w ogromnej większości opuścili rodzinne miasto Altoona w Pensylwanii i żyją w najróżniejszych stanach USA. Więź rodzinna pomiędzy nimi jest coraz słabsza, o wielu praktycznie brak jakichkolwiek informacji. Wszystko co wiemy o nich zawdzięczamy wnuczce Jana, Rosemarie Ianuzzi z Nowego Jorku, która pracowicie zbiera wiadomości po całej rodzinie. Niestety, do wszystkich nie udało się jej dotrzeć.

      Dzieci Andrzeja Teofila.

      Syn Andrzeja Teofila, Henry Joseph Piotrowski (ur. 4.08.1946r.) jest inwalidą, słabo słyszy, ma problemy z mówieniem. Ukończył szkołę dla niepełnosprawnych Western Pennsylvania School for the Deaf (dla nie-słyszących). Ożenił się w 1971 roku w Altoona z Susan Sciotto, Amerykanką włoskiego pochodzenia. Z Susan Henry doczekał się dwu córek, Deanny Jean (ur. 10.04.1973r.) i Alisy Jo (ur. 12.09.1974r.). W 1979 roku Henry i Susan rozwiedli się. Henry w 1987r. ożenił się w Pittsburghu z Sandrą Cox D'Angelo. Dla Sandry to jest także drugie małżeństwo. Z pierwszego ma Sandra dwóch synów, Thomasa D'Angelo i Dale'a D'Angelo. Obydwaj są już żonaci. Henry i Sandra przeprowadzili się do Sioux Falls w Południowej Dakocie. Doczekali się syna, Johna Henriego Piotrowskiego (ur. 9.02.1988r.).

      Starsza córka Henry'ego, Deanna Jean Piotrowski wyszła za mąż za Richa Williamsa i doczekała się dwóch synów, Anthony Martino Williamsa (ur. w październiku 1991r.) i Joshuy Williamsa (ur. w lipcu 1996r.). Młodsza córka Henry'ego, Alisa Jo Piotrowski ukończyła studia na Indiana University of Pennsylvania, mieszka w Nowym Orleanie, jeszcze nie wyszła za mąż.

      Córka Andrzeja Teofila, Eugenia Julia Jean Piotrowski (ur. 7.04.1942r.), ukończyła Bishop Guilfoyle High School w Altoona. Pracowała w marketingu, w karierze zawodowej osiągnęła stanowisko dyrektora ds. rozwoju w Penn-Mont Academy w Hollidaysburg w Pensylwanii.
      Wyszła za mąż za Waltera "Skeets" Williama Bagleya juniora (ur. 25.11.1941r. w Baltimore), syna Waltera Bagleya. Ślub odbył się 8.07.1961r. w Altoona. Walter jest katolikiem, ukończył High School w Altoona, później uczelnię techniczną i został inżynierem budownictwa (civil engineer).
      Jean i Walter Bagleyowie doczekali się czwórki dzieci, córek, Lori Ann (ur. 4.08.1963r.) i Theresy "Tracey" Marie (ur. 10.11.1967r.), oraz synów, Douglasa Roberta (ur. 6.01.1969r.) i Marka Josepha (ur. 17.08.1972r.).
      Jean jest bardzo towarzyska, zawsze udzielała się dużo społecznie, zasiadała w Zarządzie Towarzystwa Historycznego Powiatu (hrabstwa) Blair, razem z mężem należała do Ruchu Rodzin Chrześcijańskich, byli oni także zaangażowani w Ruch Spotkań Małżeńskich, a także w działalność innych lokalnych stowarzyszeń w Altoona.
      Jean utrzymuje bliskie kontakty z resztą rodziny Piotrowskich, potomków Jana. Jej pasją jest malarstwo, maluje obrazy olejne na płótnie.

      Starsza córka Eugenii Julii, Lori Ann Bagley ukończyła Bishop Guilfoyle High School w Altoona i studia na uniwersytecie stanowym Penn State University. Wyszła za mąż za Roberta Becka, Amerykanina niemieckiego pochodzenia, katolika. W małżeństwie doczekała się córki Amandy Christine Beck (ur, 28.11.1988r. w Altoona). Pracuje jako przedstawiciel handlowy w firmie zaopatrzenia biur.

      Młodsza córka Eugenii Julii, Theresa "Tracey" Bagley, podobnie jak starsza siostra ukończyła Bishop Guilfoyle High School w Altoona i studia na Penn State University. Jest certyfikowaną księgową. Wyszła za mąż (24.08.1991r.) za Dereka Michaela Walsh'a. Derek ukończył studia na Penn State University, jest analitykiem finansowym, katolikiem. W małżeństwie Walsh'owie doczekali się trójki dzieci, córki Kelly Marie Walsh (ur. 10.05.1996r.) i synów Kyle Patricka Walsh (ur. 24.11.1998r.) i Connora Michaela Walsh'a (ur. 17.07.2001r.).

      Starszy syn Eugenii Julii, Douglas Robert Bagley ukończył tak jak starsze siostry Bishop Guilfoyle High School w Altoona, później ukończył Triangle Tech School w Greensburgu w Pensylwanii. Jest projektantem. Ożenił się z Jennifer Lynn Brown. Amerykanką polskiego pochodzenia. Jennifer ukończyła studia na Penn State University, jest wychowawczynią w przedszkolu. Bagley'owie doczekali się córki, Nicole Lynn Bagley (ur. 4.08.1994r.). Mieszkają w Altoona.

      Młodszy syn Eugenii Julii, Mark Joseph Bagley ukończył, tak jak starsze rodzeństwo, Bishop Guilfoyle High School w Altoona i studia na Penn State University. Jest certyfikowanym księgowym i analitykiem inwestycyjnym. Ożenił się (14.06.1997r.) z Christine Noel Wawraszko, Amerykanką polskiego pochodzenia, katoliczką. Ślub odbył się w kościele Św. Korneliusza w Concordville w Pensylwanii. Mark pracuje w firmie Hirtle & Callahan & Co. w pobliżu Filadelfii. Christine pracuje jako pielęgniarka. Doczekali się dwójki dzieci, syna Tylera Williama Bagley'a (ur. 10.10.1999r.) i córki Lauren Renee Bagley (ur. 12.05.2002r.).

      Dzieci Waltera Bernarda Piotrowskiego.

      O rodzinie Waltera wśród potomków Jana mamy bardzo mało informacji. Cała rodzina zmieniła w 1973r. swoje nazwisko z Piotrowski na Peterson, nazwisko panieńskie Lilian.
      Najstarszy syn Waltera, Walter Bernard junior Peterson (ur. 31.03.1947r.) pracuje w telewizji. Ma swój program "Walt Peterson Show". Mieszka w Columbus w stanie Ohio. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci, bliższych szczegółów o nim brak.
      Także najmłodszy syn Waltera, Robert (Bob) Paul Peterson (ur. 26.08.1951r.), pracuje w telewizji w Columbus, ma swój program "Christian Classics". W telewizji w Columbus pracuje także ich młodsza siostra, Tina Marie Paterson (ur. 14.09.1955r.). Ma swój program "Talk with Tina".
      Z siódemki dzieci Waltera, w stanie Ohio, w Columbus i okolicy, żyje szóstka.
      Najstarsza córka Waltera, Patricia Ann Piotrowski (ur. 2.12.1943r. w Myrtle Beach w Południowej Karolinie), która wyszła za mąż w 1964r. za Williama Audasa, zginęła w 1966r. w wypadku samochodowym w Little Rock w Arkanzas. Jechali z mężem na urlop do Kalifornii. Patrycja była w zaawansowanej ciąży, dziecko (chłopak) zginęło razem z matką.

      Dzieci Stanleya (Stanisława) Franka Piotrowskiego.

      O synu Stanleya, Waynie Piotrowskim, nie mamy żadnych informacji.
      Najstarsza córka Stanleya, Norma Jean Piotrowski, wyszła w 1969 roku w Wirginii za mąż za Roberta Durreta. Nic bliżej nie wiemy o Robercie. Durretowie doczekali się syna (imienia jego nie znamy0 i dwu córek, Shayly i Summer. Nic bliżej na temat dzieci Normy nie wiemy.
      Młodsza córka Stanleya, Deby Piotrowski, wyszła za mąż za J.W. McGhee. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci, córki Sheryl i syna Jamesa. Sheryl doczekała się syna, Jasona Christophera McGhee. Poza tym nic bliżej nie wiemy o dzieciach Deby, podobnie jak o najmłodszej córce Stanleya, Cathy Piotrowski.

      O dzieciach Josepha Michaela Piotrowskiego, Josephie Michaelu, Dorothy Helen i Andrew Georgu Piotrowskich nie mamy żadnych informacji.

      Potomkowie Józefa - polska część "klanu".

      Jak już wspomniano wszyscy potomkowie Józefa "Z Kowalówki" żyją obecnie poza rodzinna wsią.
      Ksiądz Kazimierz jest proboszczem w nieodległym Iwoniczu.
      Rodzina Romana żyje w Lesku. Syn Romana, Piotr (ur. 24.10.1963r.), doczekał się w małżeństwie z Jadwigą z Kolarzów (ur. 9.03.1963r.) dwójki dzieci, Anny (ur. 22.06.1990r.) i Antoniego (ur. 19.01.2003r.). Piotr wybudował nowy dom do którego wprowadził się w 2003r. Razem z Piotrem mieszka matka, wdowa po Romanie, Władysława, z domu Buksztel (ur. 24.03.1944r.).

      Córka Romana, Jolanta (ur. 24.08.1965r.), wyszła za mąż, za Czesława Mazurka (ur. 11.01.1961r.), ma syna Kamila (ur. 13.06.1995r.), mieszka także w Lesku.

 
Do podrozdziału 'Piotrowscy u progu XXI wieku - Giyry-Piotrowscy'
Do spisu treści
Do podrozdziału 'Piotrowscy u progu XXI wieku - KOndy-Piotrowscy'

 
Do witryny Stowarzyszenia Piotrowskich ze Strachociny
Powrót do witryny Stowarzyszenia Piotrowskich ze Strachociny"